Северсън и Веренски отбелязват по 2 гола, докато Блу ​​Джакетс увеличават пропуска на Флайърс с победа с 6-2
AP News | 2024-04-07 | 03:56:48

КЪЛЪМБЪС, Охайо (AP) — Деймън Северсън и Зак Веренски отбелязаха по два гола, Джет Грийвс имаше 37 спасявания и Кълъмбъс Блу Джакетс удължиха изоставането на Филаделфия Флайърс до седем мача с победа с 6-2 в събота вечерта.

Ерик Гудбрансън и Ник Бланкенбърг също вкараха за опустошените от контузии Блу Джакетс, чиито линии включваха седем играчи, които играеха за филиала на Американската хокейна лига в Кливланд преди месец.

С подредените редове последният Кълъмбъс спечели три от последните си четири.

Оле Ликсел и Адам Джининг отбелязаха голове, а Самуел Ерсън направи 28 спасявания за разклащащите се Флайърс , който въпреки поднасянето остава в напрегнатата надпревара за третото място в Дивизията Метрополитън и двете места с уайлд кард в Източната конференция.

Гудбрансон, 32-годишен защитник, изравни рекорд в кариерата с шестия си гол за сезона 12:08 в мача. Кълъмбъс поведе с 2-0 в края на първия мач, когато пас на Веренски даде възможност на Северсън да направи блестящ еднократен удар от горната част на левия кръг.

Севърсън постигна своята секунда за вечерта 8:23 във втория период, когато се изкачи на върха с още един стрелба, този път създадена от Джони Годро, който направи две асистенции.

Филаделфия най-накрая излезе на борда в края на втория, когато Ликсел вкара първия си гол в НХЛ след включване. Бланкенбург отговори за Сините якета 52 секунди по-късно с първия си гол за сезона.

Веренски добави още две в рамките на две минути в третия период. Джининг вкара първия си гол в НХЛ в края на третия.

Флайърс: в Монреал във вторник вечерта.

Блу Джекетс: в Каролина в неделя.